Mentoring Biznesowy

Zapisy na kolejną edycję projektu „Mentoring Biznesowy” prosimy wykonać e-mailowo na jeden z adresów poniżej.

Ludzie sukcesu uczą młodych przedsiębiorców praktyki biznesu!

Idea projektu „Mentoring biznesowy” zrodziła się z realnych przeszkód jakie większość młodych przedsiębiorców napotyka na swojej ścieżce kariery zawodowej młodego biznesmena. Początkujący człowiek interesu często boryka się z takimi samymi trudnościami co jego starsi poprzednicy. Stawia im czoła samodzielnie, jednocześnie tracąc czas i energię, którą powinien poświęcić na rozwijanie swojej działalności. Idąc tym tropem przy niewielkim wsparciu, jaką dajemy im z zewnątrz, mogą iść do przodu znacznie szybciej.

Uczestnicy projektu

• Mentorzy – osoby z dużą praktyką zawodową, od wielu lat prowadzący własne firmy.
• Młodzi przedsiębiorcy – osoby, które rozpoczynają przygodę w świecie biznesu, są zainteresowani rozwojem własnej firmy oraz wsparciem, które oferujemy.

Przebieg mentoringu:

Konsultacje pomiędzy młodymi przedsiębiorcami a mentorami będą realizowane na zasadzie spotkań w grupach, liczących 3-4 osoby. Nie są to wykłady lub ćwiczenia a jedynie praktyczna wiedza, doświadczenie i dobre praktyki przekazane bezpośrednio przez mentora dla swoich słuchaczy.

Projekt ma na celu:

• pomóc młodym przedsiębiorcom w szybszym rozwoju ich działalności poprzez unikanie nietrafionych rozwiązań;
• przekazanie praktycznych rad przez Mentorów Biznesowych,
• unikanie typowych błędów przez młodych biznesmenów, które pozwolą im na pominięcie niektórych etapów nauki w rozwoju ich firmy;
• rozwiązywanie realnych problemów młodych przedsiębiorców podczas cyklu zaplanowanych spotkań. Nie są to zajęcia teoretyczne ani szkolenia, jest to czysto praktyczne podejście do spraw funkcjonowania działalności gospodarczej;
• pobudzić przedsiębiorczość w młodych Polakach;
• zainicjować łańcuch współpracy pomiędzy nowym a bardziej doświadczonym pokoleniem przedsiębiorców.

Nie prezentujemy wiedzy książkowej ani akademickiej. Idziemy o krok dalej i proponujemy naukę praktyki od osób bardziej doświadczonych, która pozwoli wyeliminować przyszłe błędy. W biznesie jest to bardzo ważne – to Twoje „być, albo nie być“. Proponujemy cykl bezpośrednich spotkań z mentorem, z praktykiem przedsiębiorcą z wieloletnim stażem. Osobą, która mówiąc kolokwialnie utopiła nie jedną spółkę i z nie jedną odniosła sukces. „Mentoring biznesowy” to spotkania ze znanymi ludźmi ze świata biznesu, podczas których pracujemy już na konkretnych, naszych problemach.

Rekrutacja:

Rekrutacja obecnie trwa. Zapisy na kolejną edycję „Mentoring Biznesowy Startup” oraz „Mentoring Biznesowy zaawansowany” można wykonać e-mailowo na podane poniżej adresy.

ZAPRASZAMY

Organizatorzy:

Jolanta Gruszczyńska (kierownik projektu) jolanta.gruszczynska (at) jciwroclaw . pl
Piotr Sobczak (pomysłodawca, doradca programowy projektu) piotr . sobczak (at) jciwroclaw . pl

Koszt uczestnictwa:
Darowizna 200zł lub 300zł na rzecz organizacji JCI za cały cykl spotkań przez 6 miesięcy. Dla członków organizacji, oraz startupów AIP zniżka 50%.

Przyjdź również na inne spotkania JCI Wrocław. Znajdziesz je w kalendarzu, lub skontaktuj się z koordynatorem wybranego projektu.