Zostań Członkiem JCI

Członkostwo w Junior Chamber International Wrocław niesie z sobą olbrzymie korzyści osobiste. Może być sposobem na całościowy rozwój Twojej osobowości i poszerzenie Twoich horyzontów. Jako członek JCI Wrocław zyskasz dużo więcej niż oferują Ci inne organizacje. W JCI nauczysz się zarządzać projektami, zdobędziesz nowe, cenne i trwałe kontakty biznesowe, lokalne i międzynarodowe, w praktyce przećwiczysz zarządzanie zespołami ludzi i miło spędzisz czas. Wykorzystaj możliwość stania się osobą z różnorodnymi i wartościowymi umiejętnościami!

Wielu byłych członków JCI twierdzi, a udowadniają to ich kariery, że najlepszą możliwą drogą rozwoju osobistego i zawodowego jest jak największe zaangażowanie się w działania, które nie przynoszą bezpośrednio pieniędzy, ale dają wiedzę i doświadczenie połączone z świetną zabawą! Tak to robimy w JCI. Dajemy z siebie to co najlepsze i dostajemy to samo od innych, przy okazji wyśmienicie się bawiąc.

 

Jesteśmy międzynarodową organizacją młodych przedsiębiorców i liderów nastawioną na rozwój osobisty członków i wspieranie ich biznesów.

Jeśli jesteś w stanie zaangażować się, nie oczekując wynagrodzenia, zobaczysz, że JCI oferuje niesamowite możliwości rozwoju. Rozwoju umiejętności zawodowych i osobistych w lekki i przyjemny sposób. Możesz tego doświadczyć przychodząc na nasze spotkanie, szkolenie, angażując się w projekt.

Korzyści:

 • Przynależność do ogólnoświatowej organizacji pozarządowej
 • Integracja i kontakty z innymi aktywnymi osobami
 • Szkolenia i rozwój
 • Podróże na zagraniczne konferencje i wizyty innych zagranicznych oddziałów

Możliwości w JCI Wrocław

(kliknij aby powiększyć)

Wiele organizacji istnieje tylko dla członkostwa w nich, motywacją ich członków jest możliwość dopisania w CV kolejnego punktu. W JCI Wrocław jest inaczej, dajemy naszym członkom wiele możliwości. U nas możesz na przykład:

 • Zorganizować lokalny projekt (umiejętności zarządzania ludźmi i organizacyjne)
 • Zostać członkiem Zarządu lokalnego lub krajowego (umiejętności w komunikacji i zarządzaniu)
 • Zorganizować wydarzenie charytatywne lub biznesowe (umiejętności organizacyjne)
 • Wziąć udział w ciekawych projektach i rozwinąć biznes (kontakty biznesowe, nowa wiedza i umiejętności)
 • Wziąć udział lub poprowadzić szkolenie (wiedza zawodowa i umiejętności prezentacji/trenerskie)
 • Współpracować ze sponsorem (umiejętności biznesowe)
 • Spróbować czegoś nowego (pewność siebie)
 • Poznać otwarte, młode, aktywne osoby i miło spędzić czas (kontakty towarzyskie i biznesowe, sposób na ciekawe spędzanie wolnego czasu)
 • Korzystać z tego wszystkiego w większej, międzynarodowej skali! (rozszerz swoje horyzonty na cały świat, JCI to 200.000 osób w ponad 100 krajach)

Nagroda za zaangażowanie dalece wykracza poza Twoje wyobrażenia. Spójrz na to w ten sposób: im bardziej jesteś doświadczony i pewny siebie, tym więcej możesz zmienić w swoim życiu i otoczeniu. Tym więcej możemy zmienić wszyscy razem w JCI. Możemy lepiej pracować i zarabiać, a także sprawiać aby nasze otoczenie było lepsze. Ciekawy cykl rozwoju, prawda?

Nad rozwojem osobistym naszych Członków czuwa sekcja członkowska, która pomaga w odnajdywaniu i podejmowaniu nowych wyzwań. Każdy nowy członek, pomocą tej sekcji, układa swój Plan Rozwoju Osobistego na najbliższe lata.
Plan rozwoju osobistego

JCI może być nazywane organizacją wielu możliwości. Możliwości dostępne dla Członków są tak niezliczone, że wykorzystanie ich wszystkich mogłoby zająć Ci całe życie! Dlatego większość Członków wybiera i realizuje te z nich, które są najbardziej związane z ich potrzebami. Ogólnie mówiąc, są cztery podstawowe Obszary Możliwości: Rozwoju Osobistego, Biznesowy, Społeczności oraz Międzynarodowy. Projekty są organizowane w każdym z nich. Członkowie, którzy pracują w tych projektach, rozwijają się i osiągają kolejne cele.

ROZWÓJ OSOBISTY
Możliwości rozwoju osobistego to m.in. szkolenia organizowane i przeprowadzane przez profesjonalnych trenerów lub Członków JCI. U nas nauczysz się przemawiać publicznie, zdobędziesz umiejętności liderskie, poprawisz swoje zdolności komunikacyjne i pobudzisz swój rozwój osobisty!

BIZNES
Obszar Biznesu dostarcza możliwości rozwoju umiejętności zarządzania ludźmi i wszelkimi podmiotami przez naukę zarządzania Organizacją. Członkowie mają tu styczność z finansami, dokumentacją, PRem, HRem, marketingiem i wieloma innymi zagadnieniami. Mają możliwości pracy nad projektami foundrisingowymi, organizowania spotkań, rekrutowania, tworzenia newsletterów i notatek prasowych, pracy z mediami etc. Nauka umiejętności takich jak kontrolowanie budżetu czy zarządzanie ludźmi może dać Ci zupełnie nowe perspektywy i wspaniale rozwinąć możliwości Twojej kariery.

SPOŁECZNOŚĆ
Obszar działań społecznych daje Członkom szansę pracy z ich lokalną społecznością. Członkowie badają potrzeby swoich społeczności i organizują projekty, które te potrzeby wypełniają. Takim działaniom zawsze towarzyszy również możliwość spotkania i poznania ważnych, w danej społeczności, osobowości. Najcenniejsza w tych działaniach jest jednak możliwość dokonania konkretnej pozytywnej zmiany w naszym otoczeniu! Co więcej, Obszar działań społecznych, to nie tylko możliwość zrobienia czegoś dobrego dla Twojej społeczności, możesz tu bowiem wypróbować w praktyce wszystkie umiejętności, których nauczyłeś się w obszarach Biznesu i Rozwoju Osobistego.

MIĘDZYNARODOWOŚĆ
Możliwości związane z obszarem Międzynarodowości są imponujące. To tutaj Członkowie JCI mogą budować wiedzę o całym świecie. W tym obszarze można poznać zwyczaje i kultury całego świata. Tutaj także, poprzez nawiązywanie znajomości z ludźmi z całego świata, możemy działać na rzecz pokoju a w przyszłości zostać liderem jednej z największych organizacji pozarządowych świata!

Inne możliwości, nie związane bezpośrednio z żadnym z obszarów JCI, a dostępne w naszej organizacji to m.in.: wymiana pomysłów, wartościowe kontakty biznesowe i umiejętność pracy z ludźmi pochodzącymi z różnych kultur.

Wspieramy naukę przez praktykę. Wiele zależy od Twoich chęci poszukiwania i wykorzystywania dostępnych możliwości. Członkostwo w JCI Wrocław wiąże się z wyzwaniami, które uczynią Twoje życie pełnym sensu, wartościowszym, ciekawszym i bardziej satysfakcjonującym!

Co o tym myślisz?

Jesteś już tutaj. Czyżby wszystko czego do tej pory się dowiedziałeś było dla Ciebie interesujące? Jeśli masz od 18 do 40 lat – jesteś mile widziany w naszym kręgu. Członkostwo jest niedrogie. Możliwości, które Ci daje, są nieskończone i ograniczone jedynie Twoimi potrzebami.

Aby zostać naszym członkiem

 1. Zobacz w kalendarzu harmonogram naszych spotkań ogólnych lub poszczególnych zespołów, przyjdź na spotkanie ogólne lub zespołu JCI Wrocław.
 2. Zostań oficjalnym kandydatem wypełniając deklarację Kandydata na Członka Stowarzyszenia.
 3. Zaangażuj się w obecnie prowadzone projekty lub zrealizuj swój pomysł przez pierwsze trzy miesiące.
 4. Po trzech miesiącach okresu kandydackiego uzyskaj rekomendację co najmniej dwóch obecnych członków JCI Wrocław, wypełnij deklarację Członka JCI Wrocław, opłać składkę członkowską (25 zł za każdy miesiąc, który pozostał do końca roku) i zostań Juniorem – pełnoprawnym członkiem Junior Chamber International.
 5. Korzystaj ze wszystkich możliwości  jakie daje JCI, a także stwarzaj nowe okazje, które pozwolą młodym ludziom dokonywać pozytywnych zmian! Działaj, rozwijaj się, twórz projekty, pomagaj w projektach. Zostań LIDEREM i szkol się w tym kierunku.